הגשמת משאלות

הגשמת משאלות או: איך להשיג מהר ובקלות את מה שאני רוצה (החל בחניה, דרך עבודה ועד זוגיות…)

 עוד משחר הימים שיווקו לנו משאלות בעטיפות קסם, עם ניחוחות של ניסים ונפלאות ועם הבנה מצערת שמשאלות מתגשמות לעיתים רחוקות מאוד, אם בכלל, ולמעט מאוד אנשים (שרוב הסיכויים שאנחנו לא נהיה ביניהם…).
עוד סיפרו לנו שחלומות/משאלות נועדו רק לברי המזל המיוחדים, וכל היתר…סתם "חיים בסרט", אז אנו מתבקשים להיות מציאותיים ולהתחבר עם הרגליים לקרקע.

משאלות מהשורש ש.א.ל מעידות על שאלה פנימית: מותר לי? יהיה לי? מגיע לי? אפשר לבקש?…
ענן של ספק מטיל צל על המשאלה והופך אותה לסוג של חלום רחוק. הענן הזה, הספק הזה, הוא הסיבה בה"א הידיעה שמרחיקה את המשאלה ממימושה.
הספק מספק כוח מנוגד לרצון, לכמיהה, ויוצר בתוכנו מאבק אנרגטי.
הרי אם היינו בטוחים שמגיע לנו, כבר היינו משיגים (קרה פעם שבאמת רצינו משהו ולא השגנו?…).
כאשר אין לנו ספק שמגיע לנו לקבל, שאנו ראויים לקבל, אזי אין ניגודיות בתוכנו, מה שמוביל בהכרח למימוש רצונותינו.
כאשר יש לנו ספק…זה הופך למשאלה.

רוצים דוגמאות?…

נניח שאתם בתל אביב, רוצים לחנות את רכבכם, עושים סיבוב ועוד סיבוב ו..עוד סיבוב, כאשר בכל הזמן הזה אתם מגדפים את העיר, את הצפיפות ואת זה שאין סיכוי למצוא חניה בשעה הזו, מה אתם חושבים שיקרה?….הבנתם נכון. לא תמצאו חניה, כי בצד הרצון העז שלכם לחנות, הטלתם ספק עז , לא פחות, ביכולתכם למצוא חניה.

דוגמא נוספת מוכרת…רוצים זוגיות, רוצים לחוות את ה"ביחד", ההשתייכות, האהבה. אז נכנסים לאתרי הכרויות, יוצאים לדייטים, משפרים הופעה ו…במקביל משמיעים לעצמנו הערות ספק זדוניות כגון: כל הנשים אותו דבר / כל הגברים אותו דבר/ כן, אבל איך אני אדע שזה זה / אין סיכוי שזה יעבוד/ יש יותר מידי נשים/ יותר מידי גברים/ מה רע לי לבד/ אין אמונה באנשים ועוד ועוד…

הבנו את הפואנטה, נכון?

אני כבר שומעת אתכם אומרים: נכון, אבל יש לי ספק, מה אני אעשה איתו? הוא מרים ראש באופן עצמאי, אין לי שליטה על זה…אז זהו שלא נכון! יש שליטה ועוד איך.

 הוספת רגש חיובי להבעת הרצון, תחזק את הרצון ותחליש את הספק.

רגש חיובי + רצון = הגשמה

נחזור לדוגמאות:

רוצים לחנות בתל אביב (או בכל עיר צפופה אחרת…) תאמרו לעצמכם: "אני אוהב שאני מוצא חניה קרובה בקלות" או "אני שמח שאני מוצא חניה קרובה בקלות". הוספנו חיזוק רגשי לרצון.

אין כאן שאלה, אז אין ספק. שימו לב שרוב משפטי הספק מתחילים במילה 'אבל', לכן, אנא מכם, השמיטו אותה ואת הספקנות שהיא מביאה איתה. היצמדו לרצון שלכם ותנו לו חיזוק רגשי – אני אוהב, אני שמח, איזה כיף ש…, אני נהנה ש…

כל רגש חיובי שאנו מביעים, נותן משנה תוקף לרצון שלנו.

מה עם הדייטים, אתם שואלים?

מה לדעתכם יעבוד טוב יותר: *אני אוהב שיש לי דייט מוצלח, או, הלוואי שיהיה לי דייט מוצלח. *אני אוהבת להכיר גבר שמתאים לי, או, הלוואי שאכיר גבר שיתאים לי *אני שמחה שאני מוצאת חן בעיני בן זוגי ,או, אני מקווה שאמצא חן בעיני בן זוגי

אפשר ורצוי כמובן, להשתמש בנוסחה הזו בכל תחום בחיינו שאותו אנו רוצים לקדם וגם, סתם כך כדרך חשיבה והתנהגות שמחזקת אותנו ומעודדת להגשים רצונות.

בברכת מימוש והגשמה בקלות

התחל שיחה
1
ריקי ניר - אימון וטיפול הוליסטי
היי, איך אפשר לעזור?